VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Články

Výměna vodoměrů .cz

Úvodem:    

     Vítáme Vás na internetové stránce výměna vodoměrů .cz. Máte-li zájem zakoupit bytové vodoměry nebo objednat výměnu, vsazení či odečet vodoměrů, tak jste tu správně. Výměnu bytových vodoměrů provádíme na území celé České republiky. Zajišťujeme záruční i pozáruční servis, po dohodě pro vlastníky bytových objektů provádíme i odečty stavů vodoměrů a rozúčtování nákladů na dodávku vody. Kromě vodoměrů dodáváme a montujeme měřiče tepla a chladu (kalorimetry), indikátory topných nákladů (ITN), teplotní sensory pro rozdělení nákladů na teplo denostupňovou metodou a další měřidla (elektroměry atp.).

     Pro kvalitní vyúčtování nákladů na vodu jednotlivým uživatelům bytů potřebujete kvalitní vodoměr. Proto nabízíme vodoměry pouze od renomovaných výrobců, kteří své vodoměry neustále inovují a zlepšují jejich parametry.

     Při výběru vodoměru je nutné vzít v úvahu nové požadavky na vodoměry dle Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002. Dle této směrnice musí být vodoměry teplé vody, měřiče tepla a chladu (kalorimetry) a ITN dálkově odečitatelné. Zvyšuje se také požadavek na četnost odečtů těchto měřidel. Od 25,10.2020 musí být odečet měřidel prováděn 4 x ročně a také doručen konečným spotřebitelům. Z tohoto důvodu považujeme za nejlepší řešení technologii pro online odečet výše uvedených měřidel. Více naleznete na www.merenionline.cz.   

     Nejlepším produktem z naší nabídky vodoměrů je dánský ultrazvukový vodoměr Kamstrup Multical 21. Jde o extrémně přesný a uživatelsky neovlivnitelný vodoměr s kvalitním radiovým modulem. Toto měřidlo měří spotřebu vody již od průtoku 2 litry za hodinu, čímž za sebou daleko nechává konkurenci. Životnost vodoměru je 16 let (po 5 a 10 letech postačuje metrologické ověření). Díky dlouhé životnosti vychází cena na rok životnosti měřidla mnohem lépe, než je tomu například u mokroběžných vodoměrů.

Kamstrup Multical 21 500

     Kromě vodoměrů nabízíme také kalorimetry (kompaktní měřiče tepla), indikátory topných nákladů (znáte pod zkratkou ITN nebo RTN) a teplotní sensory (ONLINE systém měření tepla deňostupňovou metodou). Na počátku roku 2015 jsme spustili nové webové stránky zaměřené na ONLINE SBĚR DAT z měřidel vody a tepla - www.merenionline.cz. Zde naleznete naší alktuální nabídku kompatibilních měřidel s ONLINE přenosem dat.

     Vaše poptávky můžete zaslat pomocí elektronického formuláře,  e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 283870824 nebo 777652901.

FA

   V případě, že budete potřebovat poradit s výběrem vodoměrů, doporučit typ vodoměrů nebo zodpovědět technické otázky, rádi k Vám přijedeme...


Několik doporučení pro majitele bytových domů, kteří chtějí mít přesné vyúčtování vody (aneb jak to vidíme my):

     V následujících řádcích prezentujeme náš názor na měření vody v bytových objektech, který jsme získali za více než dvacet let naší činnosti v této oblasti. Když dodržíte níže uvedená doporučení, zcela jistě budete s výsledkem spokojeni.

Doporučení č. 1 - pořiďte si filtr jemných částic (důležité)

     Téměř veškeré vodoměry vyžadují ke správné činnosti čistou vodu. Ta bohužel není samozřejmostí, jak by se možná zdálo. Z vodárenských rozvodů se dostává mnoho nečistoto do bytových rozvodů a vodoměrů. Tyto nečistoty mohou vodoměry dočasně nebo trvale zastavit. Doporučujeme tedy instalaci filtru jemných částic. Tyto filtry montujeme k naprosté spokojenosti zákazníků již několik let.

Doporučení č. 2 - pořiďte si kontrolní vodoměr za vodárenské měřidlo (důležité)

     V současnosti používaná vícevtoková vodárenská měřidla jsou háklivá na čistotu vody také. Díky přicpání některých trysek se stává, že ostatními tryskami musí proudit voda rychleji a ta pak rychleji točí oběžným kolem a počitadlem. V důsledku je pak vyšší náměr třeba o 30 % než je skutečná spotřeba. Tato vada je velmi častá!!! My proto doporučujeme osadit kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce přímo za vodárenský vodoměr a porovnávat spotřebu. Jakmile bude rozdíl vyšší než cca 5 %, kontaktujte nás. Zajistíme ve spolupráci s ČMI kontrolu vodárenského měřidla přímo ve Vašem domě a výsledek zkoušky nebude ovlivněn manipulací s měřidlem pracovníky vodáren při převozu do zkušebny.

Kontrolní vodoměr Kamstrup

Doporučení č. 3 - zkontrolujte veškeré odběry

    Především ve zděných domech postavených v první polovině minulého století probíhaly divoce rekonstrukce domovního vodovodu. Dle našich zkušeností se mnohdy najde odběr, který není napojen na bytový vodoměr a i při opakovaných kontrolách tato situace nebyla zjištěna. Při kontrole je tedy nezbytné zkontrolovat mimo standardních odběrných míst (umyvadla, vany, dřezy, WC) také připojení praček a myček. Téměř vždy jsme nalezli "neoprávněný odběr" právě u těchto spotřebičů.

Doporučení č. 4 - pořiďte si zpětné klapky a plomby na výstup vodoměru

   Zpětné klapky jsou primárně určeny k zamezení zpětnému průtoku vody, což se týká objektů s rozvodem studené i teplé vody. Jejich kouzlo však spočívá i v druhotné funkci. V kombinaci s druhou plombou na výstupu vodoměru prakticky zamezí manupulaci s vodoměrem ze strany uživatelů bytů.

Doporučení č. 5 - zkontrolujte napouštěcí ventily WC

    Většina vodoměrů na trhu má problém s přesným měřením velmi malých průtoků vody. Tento stav nenastane při běžných odběrech vody (mytí nádobí, sprchování, napouštění vany, napouštění myček nebo praček), dochází k němu především při velmi pomalém napouštění nádržek WC (trvá-li napuštění nádržky více než 8 minut). Tento stav je většinou způsoben "zarostlými" napouštěcími tryskami napouštěcích ventilů. Bude-li v konkrétním případě zjištěn tento stav, doporučujeme tyto ventily vyčistit nebo vyměnit.

Doporučení č. 6 - instalujte magnetickou úpravu vody

    V lokalitách s tvrdou vodou doporučujeme osazení technologie na magnetickou úpravu vody. Tato technologie sníží "narůstání" vodního kamene na stěnách potrubí, vodovodních armaturách a vodoměrech a tím zvyšuje jejich životnost.

Doporučení č. 7 - zkontrolujte montážní polohu vodoměru

    Většina vodoměrů na trhu dosahuje větší přesnosti měření ve vodorovné poloze (ciferník vodoměru směřuje nahoru) než v poloze svislé. Při nových instalacích tedy doporučujeme vodoměry instalovat do vodorovné montážní polohy. Ale i při svislé poloze mají i ty nejméně přesné vodoměry citlivost od 60 litrů za hodinu, což při zajištění správné funkce napouštěcích mechanismů WC většinou postačuje.

Doporučení č. 8 - vyberte si ten správný vodoměr

   Dle našeho názoru by mělo dojít k výběru vodoměru až po splnění předchozích doporučení s tím, že některá doporučení (6 a 7) se nemusejí týkat všech domů. Typ vodoměru by měl být vybírán na základě priorit konkrétního zákazníka, stavu vodovodní instalace, kvality vody atp. S výběrem rádi pomůžeme ...

Doporučení č. 9 - pořiďte si dálkový odečet pro vodoměry umístěné uvnitř bytů

    Je-li to alespoň trochu ve Vašich finančních možnostech, doporučujeme vodoměry s dálkovým odečtem. Možnost dálkového odečtu Vám většinou v důsledku přinese přesnější rozúčtování vody (vše lze odečíst v jeden den a ve velmi krátkém časovém úseku). Dále Vám systém dálkového odečtu poskytne mnoho zajímavých informací o případné manipulaci s vodoměry, o protékajícím WC nebo o tom, že vodoměr nefunguje....


Dálkový odečet

     Dle statistiky námi realizovaných zakázek v letech 2010 - 2014 prudce vzrostla poptávka na dodávku a instalaci vodoměrů s dálkovým odečtem. Důvodem je podstatné snížení ceny vodoměrů pro dálkový odečet a cenově výhodnější bezdrátová technologie. Náhradu klasických vodoměrů za vodoměry s dálkovým odečtem proto doporučujeme ! Vodoměry s dálkovým odečtem Vám přinesou mimo jiné vyšší přesnost vyúčtování, mnoho využitelných statistických funkcí a v neposlední řadě realizaci odečtů stavu vodoměrů bez zbytečného zásahu do soukromí uživatelů jednotlivých bytů.

    Systémy dálkového odečtu nabízíme kromě tradičního "obchůzkového" systému i v ON-LINE provedení. Stavy měřidel můžete sledovat jednoduše na monitoru Vašeho PC. Dle našeho názoru je ON-LINE odečet vodoměrů spávná cesta a budoucnost nám dá jistě za pravdu. Od roku 2014 provozujeme vlastní systém ON-LINE odečtů s mnoha zajímavými funkcemi. Nyní umíme číst data z vodoměrů a kalorimetrů Maddalena, vodoměrů Kaden S06x a všech měřidel vybavených systémem Wireless M-BUS firmy Kamstrup. Dále umíme do systému integrovat teplotní sensory TI-2 pro deňostupňovou metodu měření tepla (Maddalena, Sofltink). Od léta 2015 budou k dispozici i kompatibilní indikátory na radiátory Kaden C-10.


Trend: přesné a neovlivnitelné vodoměry

     Se vzrůstající cenou vody vzrůstá poptávka po přesnějších a neovlivnitelných vodoměrech. Renomovaní výrobci se předhánějí se svými nabídkami a uvádějí na trh nové a lepší vodoměry. Naše společnost vše sleduje a právě proto jsme schopni Vám nabídnout to nejlepší, co je k dispozici na trhu. Z přesných neovlivnitelných vodoměrů nabízíme špičkové měřidla dánské firmy Kamstrup, vodoměry Multical 21, ale i tradiční vodoměry mokroběžné konstrukce výrobců Maddalena a B-Meters.


Jak vybrat vodoměr ???

     Máte zájem o výměnu vodoměrů, ale nevíte si rady s výběrem typu, který je pro Vás nejvhodnější ?? Máme tu pro Vás nového průvodce. Porádíme Vám na základě Vašich preferencí a finančních možností. Stačí kliknout na níže uvedený odkaz.

Jak vybrat správný typ vodoměrů


Zpětné klapky a plomba na výstupní šroubení

     Na význam zpětných klapek vsazených do výstupního šroubení bytových vodoměrů se nás dotazuje stále více návštěvníků našich webových stránek. Z tohoto titulu se pokusím funkci zpětných klapek objasnit a vysvětlit náš postoj k této problematice:

 • primární funkcí zpětných klapek je neumožnit zpětnému průtoku vody potrubím (předpokládá se, že správný směr toku vody je od stoupacího potrubí přes uzávěr a vodoměr směrem k výtokové armatuře)
 • ke zpětnému průtoku dochází především v bytech v domech s centrálním rozvodem SV a TUV, a to z důvodu průtoku vody mezi SV a TUV rozvodem, zpětné klapky jsou tedy "potřebnější" v domech s TUV více, než v domech, kde je pouze rozvod SV
 • tento nechtěný průtok vzniká díky rozdílným tlakům v rozvodu SV a TUV, nicméně při instalaci kvalitních vodovodních baterií standardně k tomuto nechtěnému průtoku nedochází
 • na trhu je však mnoho ne zcela kvalitních (především pákových) vodovodních baterií, které i při zavřeném stavu propoštějí vodu mezi studeným a teplým přívodem, tím dochází nejen k míchání teplé a studené vody, ale také ke vzniku nepřesností při měření spotřeby vody (v postiženém bytě například vodoměr teplé vody stále odečítá a vodoměr studené vody stále přičítá, i když v bytě není momentálně žádná spotřeba)
 • výše uvedenému stavu právě zabraňuje instalace zpětné  klapky
 • je třeba mít na paměti, že jakékoliv zpětné klapky mírně ovlivňují tlak v rozvodu a dále, že je jejich správná funkce závislá na kvalitě vody (uvízne-li zrno písku nebo část rzi ve zpětné klapce, může částečně její funkci omezit) ... doporučujeme osazení tzv. filtrů jemných částic
 • druhou podružnou funkcí zpětné klapky v kombinaci s osazením plomby na výstupní šroubení vodoměru je odstranění možnosti neoprávněné manipulace s vodoměrem ze strany uživatele bytu
 • z výše uvedených důvodů zpětné klapky doporučujeme, je však třeba zvážit i cenovou investici (z tohoto důvodu standardně zpětné klapky montujeme za příplatek ke standardní ceně výměny vodoměrů)

Aby vodoměr dobře měřil, aneb význam filtru jemných částic ve zkratce:

     Aby vodoměr dobře měřil, je nezbytné, aby vodoměrem protékala čistá voda bez mechanických nečistot. Součástí vodárenské vodoměrné soustavy je sice filtr, ale ten zachytí pouze hrubé nečistoty větší než cca 2,5 mm. A v tom je ten kámen úrazu. Nečistoty menší než 2,5 mm (ocelové špony, písek, úlomky vodního kamene atp.) tímto filtrem projdou a bez problému projdou i vodárenským vodoměrem větší dimenze. Po cestě potrubím se dostanou až k bytovému vodoměru, kde se velmi častou dostanou mezi obežné kolo a tělo vodoměru a tím jej dočasně nebo trvale zastaví. A tím je znehodnoceno celé měření spotřeby vody. A navíc se na takovou závadu se nevztahuje záruka výrobce vodoměru, což způsobí majiteli vodoměru další náklady. Proto doporučujeme instalaci filtru jemných částic na přívod do objektu. Jeho instalace má podle našeho názoru na celkovou přesnost měření podstatný vliv. Více o filtrech jemných částic se dozvíte zde.

Filtr jemných částic Honeywell

     Za posledních 10 let jsme vyzkoušeli několik filtrů od různých výrobců. Na základě zkušeností nabízíme nejvíce filtry F76S renomovaného výrobce Honeywell. Filtrů tohoto typu jsme instalovali již stovky kusů a to ke spokojenosti zákazníků. Na základě našeho doporučení tyto filtry doporučují i někteří výrobci vodoměrů.


Vodoměrem to rozhodně nekončí ...

     Kromě dodávek a výměn vodoměrů nabízíme i jiné služby. Můžete u nás objednat vsazení filtru jemných částic na přívod vodovodu, rekonstrukci vodoměrné soustavy, instalaci "Indikátorů topných nákladů s dálkovým odečtem", dodávky a montáže kalorimetrů ,veškeré opravy nebo výměny vodovodních a kanalizačních rozvodů, realizace a rekonstrukce koupelen, instalaci zavlažovacích systémů Gardena a mnoho jiného. Více informací naleznete v sekci "Něco navíc".


 

 

edit: 2020-05-23

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1