• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Dálkový odečet měřidel - drátový M-Bus - online

M-Bus (drátový sběrnicový systém)

     Sběrnickový dálkový odečet M-Bus je na trhu již poměrně dlouho. Toto řešení je specifikováno normou EN13757. Měřidla s rozhraním M-Bus vyrábějí prakticky všichni větší výrobci měřidel. Častěji je tento systém instalován v obchodních centrech a průmyslových budovách, ale lze jej najít i v obytných budovách. Jde o poměrně jednoduché řešení. Spolehlivost však velmi závisí na technickém provedení.

Jak to funguje???

     Základem této technologie je dvoudrátová sběrnice, kterou většinou tvoří dvoužilový kabel (lanko) o průřezu 2 x 1,5 mm. Tento kabel prochází obvykle souběžně se "stoupačkami" vody a topení a v blízkosti odběrných míst vstupuje do odbočných krabic. Při instalaci sběrnice je nutné dbát na přístupnost svorkovnic na patách stoupaček pro účel servisu (oprava při zkratu sběrnice). Na jednu samostatnou sběrnici lze připojit 250 měřidel. Je-li v objektu více měřidel, je nezbytné sběrnice oddělit tak, aby na každé bylo maximálně 250 měřidel. Na začátku každé sběrnice je osazen tzv. M-Bus Master. Jde o zařízení, které napájí sběrnici stejnosměrným proudem a zároveň vyvolává datovou komunikaci (vysílá požadavek na odečet a následně přijímá data zaslaná měřidly). M-Bus Masterů (nebo-li M-Bus převodníků) je mnoho druhů a liší se cenou i funkcemi. Naše společnost nejčastěji používá M-Bus Master M250D od společnosti Kamstrup.

     Na druhé straně sběrnice jsou osazena měřidla. Tato měřidla mají dvoužilový komunikační kabel a připojují se paralelně ke sběrnici. U některých měřidel se musí dbát na polaritu, u některých nikoliv (vše lze nalézt v návodu k příslušnému měřidlu). Téměř každé měřidlo disponuje dvěmi adresami. Primární M-Bus adresa může mít obvykle hodnotu 0-250 a u většiny měřidel jí lze na libovolnou hodnotu nastavit. V současnosti se primární adresy ale používají měně často. Druhou adresou je tzv. sekundární adresa. Její hodnota je osmimístná a obvykle koresponduje s výrobním číslem měřidla nebo M-Busového externího modulu. Tato adresa je u většiny měřidel neměnitelná.

     Vlastní odečet probíhá tak, že pomocí komunikačního software je M-Bus Master požádán o odečet všech měřidel na sběrnici pomocí primární nebo sekundární adresy, případně lze zadat požadavek na konkrétní jednotlivou M-Bus adresu. M-Bus Master vyšle požadavek na sběrnici a měřidla (měřidlo) na požadavek odpoví zasláním datového paketu, který obsahuje kromě identifikace měřidla a náměru i další volitelné informace. Uvedený postup se mírně liší podle konkrétního M-Bus Masteru a komunikačního software. M-Bus Master M250D je například vybaven displejem a funkčními tlačítky pro možnost odečtů měřidel bez pomocí počítače a odečtového software.

Jaké jsou výhody a nevýhody tohoto řešení dálkového odečtu???

     Veškeré výhody a nevýhody vylývají z principu drátového sběrnicového systému.

     + relativně nízké náklady na instalaci sběrnice a odečtového zařízení u novostaveb

     + mnoha lety ověřený systém sběru dat

     + relativně velký výběr měřidel

 

     - možnost odečtu pouze měřidel v blízkosti sběrnice

     - při zkratu sběrnice dojde k poruše odečtu všech měřidel na konkrétní sběrnici (dojde-li například k poruše měřidla a následnému zkratu v bytové jednotce vlastníka, který je například několik měsíců mimo bydliště, bude do zpřístupnění bytu celý systém nefunkční - tedy kromě sběrnicového řešení, které bude spočívat v samostatném přívodu sběrnice pro každou bytovou jednotku a propojení v centrální místnosti MaR)

     - náročnější montáž a demontáž měřidel (při výměně měřidla je navíc vyžadováno odpojení a zapojení sběrnice)

     - obvykle vyšší cena měřidel než u variant s bezdrýtovým systémem Wireless M-Bus

 

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 112 hostů a žádný člen