• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Zavlažovací systémy

Úvodem: 

     Tato stránka je především určena pro majitele rodiných domů, chat a chalup, ale i pro správce travnatých ploch v blízkosti škol, školek, úřadů a firemních sídel. Naše firma nabízí komplexní služby v oblasti zavlažovacích systémů. Již několik let používáme zavlažovací prvky od firmy Gardena a dalších výrobců, které jsme doplnili o sofistikované řízení pomocí osobního počítače. Pomocí modulárních zavlažovacích systémů lze zavlažovat travnaté plochy, ale i solitérní stromy, keře nebo jednotlivé květiny. Celý zavlažovací systém vždy navrhujeme na míru pro konkrétního zákazníka. Námi dodávané zavlažovací systémy jsou zcela automatické, ale je umožněno i manuální ovládání. Pro náročnější klienty lze systém doplnit o vzdálenou správu pomocí počítače, která umožňuje zapínat nebo vypínat jednotlivé sekce zavlažovacího systému online.

Jak to všechno funguje?

     Závlahový systém je vlastně stavebnice složená z různých komponentů, které se dají kombinovat dle konkrétních potřeb zákazníka. Níže přinášíme stručný popis součástí systému a jejich funkce.

Zdroj vody pro zavlažování

     Zdrojem vody pro zavlažovací systém může být studna, jímka na dešťovou vodu i vodovodní přípojka. Velmi často dochází ke kombinaci všech uvedených zdrojů. Je-li zdrojů více, nastavují se priority zdroje. V praxi se nejdříve používá voda z dešťové jímky, pak ze studny a nakonec z vodovodní přípojky. Do studny i jímky na dešťovou vodu lze instalovat systém sensorů, které detekují výšku hladiny. Řídicí elektronika pak rozhoduje na základě informací o výškách hladiny o použití konkrétního zdroje.

Rozvody pro zavlažování

     Pro rozvody zavlažování běžných zahrad rodinných domů používáme potrubí z černého polyethylenu průměru 25 mm. V rámci objektu dporučujeme zhotovit šachtu s hloubkou cca 800 mm pro instalaci filtrace vody a elektroventilů pro spínání jednotlivých sekcí. Takto hluboká šachta je vhodná především pro vypouštění rozvodů před zimou a také jako ochrana proti zamrznutí v případě přízemních mrazíků v jarním a podzimním období. Rozvody pro zavlažování doporučujeme instalovat do minimální hloubky pod terénem 250 mm. Je tak zajištěna základní ochrana proti mechanickému poškození při realizaci zahradních prací.

Zavlažovací trysky

     Pro zavlažování zahrad používáme různé typy trysek od několika výrobců. Pro výběr správného typu trysky je nezbytné zjistit rozměry zavlažovaného sektoru zahrady. Před vlastní realizací instalace zavlažovacího systému zhotovujeme jednoduchý projekt, do kterého jsou zakresleny typy trysek pro každý úsek zavlažování. Také se podle typu trysek vypočítává celková spotřeba vody jednotlivé sekce (tak aby tlak vody postačoval pro zásobení skupiny trysek). Obvykle se na jednu zavlažovací sekci napojují 2 - 4 trysky.

Řídicí elektronika

     Pro řízení zavlažovacích systémů používáme několik typů řídicích modulů. Funkce je však obdobná. Úkolem řídicí elektroniky je spouštět systém zavlažování (respektive jeho části) v předem nastavených intervalech za předpokladu, že právě neprší nebo není zavlažovaná plocha již dostatečně vlhká. Modernější systémy ovládací elektroniky již umožňují spínání zavlažování dálkově pomocí internetu. Tuto funkci mimo jiné ocení vlastníci rodinných domů v době dovolených atp.. Řídicí elektronika samozřejmě umí snižovat náklady na zavlažování tím, že pomocí předem navrženého scénáře připojuje jednotlivé zdroje vody (ovykle nejdříve zdroj dešťové vody z jímky, pak vodu ze studny a nakonec umožňuje použití vody z vodovodního rozvodu). Řídicí elektronika umí také komunikovat s ostatními chytrými zařízeními. Lze třeba zajistit, že se zavlažování nespustí, kdž kamerový systém detekuje na zavlažované ploše pohyb nebo když je v provozu robotická sekačka ...

Jak složitá je instalace zavlažovacího systému a kdy je nejlepší jej instalovat?

     Složitost instalace zavlažovacího systému se liší objekt od objektu. Vždy raději celý objekt prohlédneme a navrhneme řešení s minimálním dopadem na trávníky, chodníky a další součásti objektu. Obecně je nejsložitější částí instalace potrubních voddovodních rozvodů a jednotlivých trysek do trávníku. Potrubní rozvody se instalují obvykle do hloubky 20 - 30 cm od úrovně terénu. Z tohoto důvodu je vhodné instalace provádět brzy zjara a nebo později v podzimních měsících. Poškozené části trávníků instalací potrubí je nutné zatravnit (výsevem trávy nebo travním kobercem).

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 297 hostů a žádný člen