VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Měření tepla

Na úvod trochu legislativy:

     Měření tepla je povinné od 1.1.2015 ve všech bytových domech, kde je teplo z jednoho nebo více zdrojů distribuováno do jednotlivých bytů nebo nebytových prostor a následně je spotřeba tepla rozúčtována mezi jednotlivé uživatele bytů. Do konce roku 2014 bylo možné náklady na teplo rozúčtovávat jen podle podlahové plochy bytů nebo nebytových prostor. Tato metoda od počátku roku 2015 již není možná.

     Z výše uvedeného důvodu je nezbytné do vytápěných prostor bytových objektů instalovat měřiče tepla. Měření tepla však není zcela jednoduchá záležitost a při výběru měřiče tepla je nutné zvážit technické specifika konkrétního objektu a ekonomické náklady na pořízení systému měření tepla a jeho následný provoz. Při rozhodování o způsobu měření tepla je nezbytné respektovat vyhlášku 237/2014 Sb. platnou od 7.11.2014, která definuje typy použitelných měřidel v konkrétním typu objektu.

     Vyhláška 237/2014 Sb. definuje rozdělení objektů podle způsobu distribuce tepla. Jde o počet vstupů a výstupů potrubí de jednotlivých bytových jednotek. Do jedné kategorie se zařazují objekty s byty a nebytovými prostory, kde je vždy do jedné jednotky přiveden jeden vstup a výstup tepla. Do druhé kategorie jsou zařazeny objekty s byty a nebytovými prostory, kde rozvod tepla vstupuje a vystupuje z jednotky na více  místech.

KATEGORIE 1 - objekty s jedním vstupem topení do jednotky

     Do této kategorie lze zařadit především novostavby, ve kterých je provedena příprava pro instalaci kalorimetru.  Rozvod topení do bytové jednotky je proveden tak, že z jednoho instalačního místa vstupuje v jednom místě topení do jednotky ze společných prostor domu. Společnými prostorami v domě se rozumí například instalační šachta pro rozvody vody a topení. Tato šachta může být uvnitř bytů nebo na schodišti domu.

     Použitelná měřidla:

 • kalorimetr

KATEGORIE 2 - objekty s více vstupy topení do jednotky

     Do této kategorie lze zařadit především starší panelové a činžovní domy, ve kterých je proveden svislý rozvod topení k radiátorům více stoupačkami (obecně vede vždy jedna stoupačka topení svisle domem, na kterou jsou napojeny radiátory v místnostech situovaných v sloupci nad sebou).  Rozvod topení do bytové jednotky je provedena tak, že do jednotky vstupuje a vystupuje rozvod tepla ve více místech (typickým případem je více stoupaček). Jedna stoupačka pak zásobuje teplem radiátory v kuchyni, jiná radiátory v ložnici a další radiátory v obývacím pokoji.

     Použitelná měřidla:

 • indikátor topných nákladů (instalace na radiátor)
 • měření zpátečky (instalace na zpátečku od radiátoru)
 • teplotní sensor (teploměr, který se většinou montuje na stěnu protilehlou k oknu pod strop)
 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1