VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Teplotní senzory

Teplotní senzory - seznámení:

     Teplotní senzor je vlastně teploměr, který monitoruje kontinuálně teplotu v místnosti. V pravidelných intervalech zasílá informace o teplotě a na základě těchto údajů a údajů o venkovní teplotě je následně vypočtena průměrná teplota místnosti. Tato hodnota slouží přímo k rozdělení spotřební složky nákladů na vytápění jednotlivých bytů. Čím vyšší teplota je uvnitř bytu udržována, tím více uživatel bytu za teplo zaplatí.

Teplotní senzor a legislativa:

     Teplotní senzor není dle zákona o metrologii "stanoveným měřidlem". Podle vyhlášky 237/2014 lze použít všude tam, kde je vstup tepla do jednotky na více místech.

Montáž teplotního senzoru:

     Montáž teplotního senzoru je velmi jednoduchá. Teplotní senzor se montuje do míst dle pokynů výrobců, obvykle na střed protější stěny místnosti proti oknu ve stejné výšce od stropu ve všech místnostech (obvykle 30 cm). Teplotní senzory se ve většině aplikací nemontují do kuchyní, neboť zde by mohlo dojít při vaření k ovlivnění výsledku měření.

Výměna teplotního senzoru po uplynutí funkčního období:

     Po uplynutí životnosti baterie lze teplotní senzory vyměnit za nové, nebo provést jejich repasi (výměna baterie, kontrola elektroniky atp.). U každého výrobce jsou tyto postupy jiné.

Jaké teplotní senzory pro bytový fond dodáváme ?

     V oblasti teplotních senzorů v současnosti nabízíme dva výrobky tuzemských výrobců:

Teplotní sensor Kaden

     Teplotní senzor Kaden vychází z lety ověřené konstrukce indikátoru topných nákladů Kaden C-10. V případě teplotního senzoru se využívá náměr teploměru určeného pro detekci teploty místnosti. Na LCD displeji lze po stisknutí tlačítka na čelním panelu na několik sekund zobrazit reálnou teplotu místnosti. Komunikace probíhá v protokolu wireless M-Bus. Pro funkci měřidla je nezbytný online přenos dat. Doporučujeme teplotní sensory Kaden kombinovat s dálkově odečitatelnými vodoměry Kaden S06x nebo Kamstrup Multical 21. Teplotní senzor Kaden měří v základním provedení teplotu místnosti 8 x za hodinu a 1 x za hodinu zasílá informaci o průměrné teplotě za předchozí hodinu.    

Teplotní senzor Softlink TI-2

     Teplotní senzor Softlink TI-2 je dodáván ve verzi s komunikačním rozhraním WACO nebo Wireless M-Bus. Pro funkci měřidla je nezbytný online přenos dat. V základním provedení měří teplotní senzor Softlik TI-2 teplotu místnosti 3 x za hodinu a zároveň změřenou teplotu ihned vysílá.

     


 

 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1