VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Výměna stoupaček vodovodu a kanalizace

 

Úvodem:

     V obytných domech s více byty je páteřní rozvod vodovodu spolu s kanalizací veden svisle od suterénu až po nejvyší patro. Tomuto rozvodu se lidově říká stoupačka, což je však výstižný název pouze pro rozvod vodovodu. U kanalizace bychom měli spíše hovořit o "klesačkách" Usmívající se. Každopádně svislé rozvody vodovodu a kanalizace instalované v obytných domech v prvních dvou třetinách minulého století jsou nyní již v havarijním stavu. Stoupačky vodovodu mohou být provedeny u starších rozvodů ze zdravotně závadných olověných trubek (zde lze získat dotaci na výměnu ve výši 10 tis / bytová jednotka) nebo z trubek ocelových, které podléhají korozi. Ideálním materiálem současnosti je polypropylen třídy C (lidově plastové trubky). Starší stoupačky kanalizace bývají provedeny z litinových trubek (tyto trubky se zanášejí a podstatně se snižuje jejich průtok) nebo z osinkocementových trubek (tyto trubky se po čase samovolně rozpadají). Náhradou bývají  nejčastěji plastové trubky HT nebo kvalitnější protihlukové trubky REHAU RAUPIANO. Takže to byly důvody proč stoupačky měnit.

Výměna stoupaček vodovodu a kanalizace s námi:

     Máte-li zájem o výměnu kanalizačních nebo vodovodních stoupaček, nejrychlejší cestou je nám zavolat nebo poslat e-mail s Vaším požadavkem. Přijedeme k Vám, prohlédneme Váš dům od suterénu přes byty až na půdu (nebo střechu) a zpracujeme Vám podrobnou cenovou nabídku. Máme za sebou desítky rekonstrukcí tohoto typu v panelových, ale i v činžovních domech. Známe technickou problematiku rekonstrukcí tohoto typu a máme velmi kvalitní instalatéry, zedníky a obkladače. Umíme se pohybovat v problematice vlastnických vztahů v domech jejichž vlastníkem je SVJ nebo Bytové družstvo.

Panelový dům:

     Rekonstrukce vodovodu a kanalizace v panelových domech je oproti domům zděným podstatně jednoduší, rychlejší a levnější. Pro svislé trasy je připravena instalační šachta  potřebných rozměrů, většinou s jednou demontovatelnou stěnou. Problémem však bývají nedomyšlené rekonstrukce bytových jader, po kterých někdy zbyde do instalační šachty otvor o rozměru 15 x 30 cm, kterým svislé rozvody vodovodu nebo kanalizace prostě nevyměníte. Při výměně stoupacích rozvodů vodovodu a kanalizace v panelových domech je důležité nové potrubí vhodně zafixovat a zajistit proti svislému posuvu, instalovat dilatační prvky na vodovodních rozvodech, zajistit správné provedení ochranného pospojení kovových částí  a vhodně utěsnit prostupy podlahou. Na odbočkách stoupacích rozvodů vodovodu se osazují uzavírací ventily a vodoměry.  Za bytové vodoměry doporučujeme do bytového rozvodu osadit zpětné klapky. Výměna stoupacího potrubí v panelových domech podle výšky domu a složitosti trvá přibližně 1-2 dny v sloupci bytů umístěných nad sebou.

Zděnné domy:

     Rekonstrukce vodovodu a kanalizace ve zděných domech je ve srovnání s panelovými domy složitější,  časově náročnější, prašnější, hlučnější a v neposlední řadě dražší. Navíc u většiny zděných domů není zcela jednoduché zmapovat stávající rozvody a jednootlivá napojovací místa (odbočky ze stoupacích rozvodů k vnitřním bytovým rozvodům).

 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1