VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Indikátory topných nákladů

Indikátor topných nákladů - seznámení:

     Indikátor topných nákladů je technické zařízení, jehož účelem je "změřit" předávanou tepelnou energii z radiátoru do vytápěného prostoru. Jde většinou o poměrně malou krabičku, vybavenou dvěma teploměry. První teploměr měří teplotu otopného tělesa, druhý teploměr měří teplotu vzduchu v místnosti.

Indikátor topných nákladů a legislativa:

     Indikátor topných nákladů není "stanoveným měřidlem" z pohledu zákona o metrologii. Jde o zařízení, které díky vnitřním teploměrům generuje na základě algoritmu výrobce jistý počet jednotek, jejichž množství odpovídá zjednodušeně řečeno rozdílům teplot místnosti a radiátoru za uplynulý čas. "Naměřené" jednotky ale musí být přepočítány pomocí různých koeficientů, které zohledňují výkon a typ radiátoru a také umístění místnosti v objektu. Díky koeficientům se celkový výpočet blíží ke spravedlivému rozúčtování nákladů.

     Indikátor topných nákladů lze montovat do objektů s jednotkami, které mají více vstupů a výstupů topení do jedné jednotky (vyhláška 237/2014 Sb.).

Montáž indikátoru topných nákladů:

     Indikátor topných nákladů se montuje na jednotlivé radiátory a to do míst dle montážního návodu k výrobku. Obvyklým místem pro montáž je střed radiátoru, výška teplotního vnějšího sensoru by měla být ve výšce 75 % radiátoru. Indikátory lze namontovat na klasické žebrové radiátory, na ploché radiátory a na koupelnové žebříky. Běžně trvá montáž jednoho indikátoru cca 10 - 15 minut, uživatelem musí být zajištěn přístup k topnému tělesu.

Výměna indikátoru topných nákladů po uplynutí funkčního období:

     Po uplynutí funkčního období musí být indikátor topných nákladů vyměněn nebo nahrazen jiným schváleným zařízením pro měření tepla. Funkční období indikátorů topných nákladů není v současnosti legislativně omezeno, neboť nejde o "stanovené měřidlo" s pohledu platných metrologických předpisů. Funkční období indikátoru topných nákladů je dáno především výdrží baterie. Obecně se do indikátorů osazují baterie s životností 5 - 10 let.

Jaké indikátory topných nákladů pro bytový fond dodáváme ?

     V současnosti nabízíme především níže uvedené indikátory topných nákladů, ale jsme podle Vašich požadavků schopni dodat i jiné značky a typy.


KADEN C-10

     Kaden C-10 je elektronický indikátor topných nákladů tuzemského výrobce, firmy Kaden. Výhodou tohoto indikátoru je především snadné provádění odečtů z chodby domu. Při provedení odečtu získáte kromě aktuálního stavu indikátoru i měsíční stavy až 18 měsíců zpět. Tyto informace lze použít pro podrobné rozúčtování nákladů mezi jednotlivé bytové jednotky a lze také do vyúčtování zohlednit náměry vzniklé mimo topnou sezonu, například při použití elektrických topných patron v koupelnových žebřících.

Kaden C-10

     Kaden C-10 je nyní u nás nejprodávanějším indikátorem topných nákladů z našeho sortimentu. Čtečku lze pořídit za 2.190 Kč bez DPH. Stejnou čtečkou lze odečítat i vodoměry Kaden S060 a S065. V současnosti indikátor komunikuje přes obousměrné rozhraní RCOM, do budoucna se připravuje i varianta s protokolem Wireless M-BUS. Životnost baterie je 8 let.


SIEMENS WHE502 a WHE552

    Indikátory topných nákladů SIEMENS jsou na českém trhu poměrně známé. Jde o kvalitní výrobek renomované značky. V naší nabídce naleznete typy WHE 502 bez dálkového odečtu a WHE 552 s dálkovým odečtem. V případě Vašeho zájmu Vám rádi zpracujeme cenovou nabídku.


METRA ŠUMPERK

     Metra Šumperk je největší český výrobce indikátorů topných nákladů v České republice. Je součástí nadnárodní společnosti APATOR. Od léta roku 2015 nabízíme nově výrobky této firmy. Naším doporučením je indikátor topných nákladů E-ITN 30.6 s wireless m-bus rozhraním. Komunikační možnosti tohoto indikátoru jej předurčují pro použití v ONLINE systému odečtu dat. Více informací naleznete na naší specializované stránce www.merenionline.cz 

 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1