• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Indikátory topných nákladů

Indikátor topných nákladů - seznámení:

     Indikátor topných nákladů je technické zařízení, jehož účelem je "indikovat" předávanou tepelnou energii z radiátoru do vytápěného prostoru. Jde většinou o poměrně malou krabičku, vybavenou dvěma teploměry. První teploměr měří teplotu otopného tělesa, druhý teploměr měří teplotu vzduchu v místnosti. Indikátory topných nákladů jsou vyráběny v souladu s normou ČSN EN 834. Principem funkce je generování dílků v situaci, kdy teplota radiátoru je vyšší o více než 3 stupně Celsia než teplota okolního vzduchu. Se zvyšujícím se rozdílem teplot mezi teplotou radiátoru a teplotou vzduchu se zrychluje generování dílků. Dílek není fyzikální hodnotou. Vygenerovaná hodnota dílků slouží v zúčtovacím období k rozdělení nákladů na teplo poměrovou metodou, upravenou vyhláškou 269/2015 Sb.

Indikátor topných nákladů a legislativa:

     Indikátor topných nákladů není "stanoveným měřidlem" z pohledu zákona o metrologii. Jde o zařízení, které díky vnitřním teploměrům generuje na základě algoritmu výrobce jistý počet jednotek, jejichž množství odpovídá zjednodušeně řečeno rozdílům teplot místnosti a radiátoru za uplynulý čas. "Naměřené" dílky ale musí být přepočítány pomocí různých koeficientů, které zohledňují výkon a typ radiátoru a také umístění místnosti v objektu. Díky koeficientům se celkový výpočet blíží ke spravedlivému rozúčtování nákladů. To však platí pouze za předpokladu, že je topení aktivně využíváno ve všech zúčtovacích jednotkách. Velký problém nastává v situaci, kdy někteří uživatelé bytů zcela vypnou přívod tepla do radiátorů po dlouhou dobu nebo zcela trvale. Systém rozdělování topných nákladů pomocí ITN neumí korigovat prostupy tepla mezi jednotkami. V takové situaci je výsledkem stav, že uživatelé bytů se zcela vypnutými radiátory zaplatí ve vyúčtování tepla hodnotu rovnou 80 % průměrného nákladu na vytápění, uživatelé sousedních bytů mohou, kteří přes stěnu či strop vytápějí byt s vypnutým topením), pak mohou zaplatit až 200 % průměrného nákladu na vytápění .... Vše tedy záleží na dodržování předpisů o vytápění a především na legislativní povinnosti udržovat tepelnou stabilitu objektu ze strany uživatelů bytů (= využívat topení a udržovat teplotu alespoň na 18,5 st. Celsia).

     Indikátor topných nákladů lze montovat do objektů s jednotkami, které mají více vstupů a výstupů topení do jedné jednotky (vyhláška 237/2014 Sb.).

Montáž indikátoru topných nákladů:

     Indikátor topných nákladů se montuje na jednotlivé radiátory a to do míst dle montážního návodu k výrobku. Obvyklým místem pro montáž je střed radiátoru, výška teplotního vnějšího sensoru by měla být ve výšce 75 % radiátoru (toto ustanovení neplatí pro veškeré ITN na trhu, ale je nejběžnější). Indikátory lze namontovat na klasické žebrové radiátory, na ploché radiátory a na koupelnové žebříky. Běžně trvá montáž jednoho indikátoru cca 10 - 15 minut, uživatelem musí být zajištěn přístup k topnému tělesu. Při montáži musí být do montážního protokolu zaznamenány informace o umístění konkrétního indikátoru a také o typu a výkonu radiátoru (rozměry radiátoru).

     Montáž ITN na žebrové radiátory a topné žebříky se provádí pomocí speciálního šroubu a rozpěrné tvarovky. Montáž na plochý radiátor se provádí lepením speciálním lepidlem nebo svařováním tzv. "bodováním" (tuto metodu neprovádíme, neboť dochází k trvalému poškození radiátoru).

Výměna indikátoru topných nákladů po uplynutí funkčního období:

     Po uplynutí funkčního období musí být indikátor topných nákladů vyměněn nebo nahrazen jiným schváleným zařízením pro měření tepla. Funkční období indikátorů topných nákladů není v současnosti legislativně omezeno, neboť nejde o "stanovené měřidlo" z pohledu platných metrologických předpisů. Délka použití indikátoru topných nákladů je dána především výdrží baterie. Obecně se do indikátorů osazují baterie s životností 8 - 11 let. Indikátory doporučujeme měnit vždy na začátku ledna (je-li to možné). Často dochází k výměně indikátorů za jiný typ jiného výrobce. Zde je nutné upozornit, že "velikost" dílků není u různých indikátorů stejná. Hodnoty nelze tedy sčítat jako u vodoměrů nebo kalorimetrů. Když dojde k výměně ITN za jiný typ v průběhu roku, je většinou nezbytné provést dvě rozúčtování v rámci roku a pak výsledky těchto rozúčtování sečíst...

Jaké indikátory topných nákladů pro bytový fond dodáváme ?

     V současnosti nabízíme především níže uvedené indikátory topných nákladů, ale jsme podle Vašich požadavků schopni dodat i jiné značky a typy.


KADEN C-10

     Kaden C-10 je elektronický indikátor topných nákladů tuzemského výrobce, firmy Kaden. Výhodou tohoto indikátoru je především snadné provádění odečtů z chodby domu. Při provedení odečtu získáte kromě aktuálního stavu indikátoru i měsíční stavy až 18 měsíců zpět. Tyto informace lze použít pro podrobné rozúčtování nákladů mezi jednotlivé bytové jednotky a lze také do vyúčtování zohlednit náměry vzniklé mimo topnou sezonu, například při použití elektrických topných patron v koupelnových žebřících.

Kaden C-10

     Kaden C-10 je často prodávaným indikátorem topných nákladů. Čtečku lze pořídit za 2.190 Kč bez DPH. Stejnou čtečkou lze odečítat i vodoměry Kaden S060 a S065. V současnosti indikátor komunikuje přes obousměrné rozhraní RCOM (pro pochůzkové odečty), do budoucna se připravuje i varianta s protokolem Wireless M-BUS. Životnost baterie je 8 let.


 

B-METERS HYDROCLIMA

    Tyto indikátory italského výrobce B-Meters jsou velmi oblíbené pro svou spolehlivost a velmi dobrý poměr výkon / cena. Radiový odečet je řešen pomocí standardního protokolu Wireless M-Bus T1. Interval vysílání lze nastavit pro pochůzkový odečet (2-3 minuty) a nebo pro online odečet (15 minut). Výhodou tohoto indikátoru je dobrý radiový dosah, díky tomu jej používáme velmi často pro ONLINE aplikace.

    K dispozici je USB čtečka + software. Životnost baterie 10 let. Záruka 2 roky.

Hydroclima RFM 2016 200


MADDLAENA GRADUS

    Tyto indikátory italského výrobce Maddalena jsou velmi oblíbené pro svou spolehlivost a velmi dobrý poměr výkon / cena. Radiový odečet je řešen pomocí standardního protokolu Wireless M-Bus T1. Interval vysílání lze nastavit pro pochůzkový odečet (2-3 minuty) a nebo pro online odečet (15 minut). Výhodou tohoto indikátoru je dobrý radiový dosah, díky tomu jej používáme velmi často pro ONLINE aplikace.

     K dispozici je USB čtečka + software. Životnost baterie 11+1 let. Záruka 2 roky.

 Maddalena Gradus rem


SIEMENS WHE502 a WHE552

    Indikátory topných nákladů SIEMENS jsou na českém trhu poměrně známé. Jde o kvalitní výrobek renomované značky. V naší nabídce naleznete typy WHE 502 bez dálkového odečtu a WHE 552 s dálkovým odečtem. V případě Vašeho zájmu Vám rádi zpracujeme cenovou nabídku.


METRA ŠUMPERK

     Metra Šumperk je největší český výrobce indikátorů topných nákladů v České republice. Je součástí nadnárodní společnosti APATOR. Od léta roku 2015 nabízíme nově výrobky této firmy. Naším doporučením je indikátor topných nákladů E-ITN 30.6 s wireless m-bus rozhraním. Komunikační možnosti tohoto indikátoru jej předurčují pro použití v ONLINE systému odečtu dat. Více informací naleznete na naší specializované stránce www.merenionline.cz 

 

Edit 2020-08-05

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 288 hostů a žádný člen