VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Zpětné klapky - k čemu slouží

Co je to zpětná klapka ???    

     Zpětná klapka je technické zařízení, které zajišťuje, aby se voda proudící jedním směrem (typicky od stoupacího rozvodu vodovodu v domě přes vodoměr směrem do bytu) nevracela proti tomuto směru zpět. Velmi důležité je osazení zpětných klapek za bytovými vodoměry v objektech, kde je instalován centrální rozvod studené i teplé vody. Zde se často stává, že tlak teplé vody je jiný než tlak vody studené. Často pak dochází k situaci, kdy při zavřeném, stavu protéká bytovým rozvodem voda přes vadnou pákovou baterii třeba z teplé vody do studené. Pak nastává situace, kdy se oba vodoměry točí. Vodoměr TUV "do plusu" a vodoměr SV "do mínusu". Pro vlastníka takového bytu je to ekonomická katastrofa a to vzhledem výrazně dražší teplé vody oproti vodě studené. Samozřejmě také dochází ke stavu, kdy míchání vody způsobuje, že i v okolních bytech teče  chvíli vlažná voda ze studeného rozvodu...

     Zpětné klapky mohou být trvale osazeny v rozvodu (jde většinou o mosazné zpětné klapky s mosaznou, plastovou nebo gumovou uzávěrou). Pro ilustraci naleznete níže vyobrazení standardní mosazné zpětné klapky.

 

ms zpetna klapka

 

     Většina bytových rozvodů však trvalé zpětné klapky osazené nemá. Proto se používají při výměnách vodoměrů zpětné klapky, které se vsazují do výstupního šroubení vodoměrů. Obecně se dělí na zpětné klapky pružinkové a membránové. Tyto zpětné klapky se vyrábějí až na vyjímky pouze v rozměru vhodném do 3/4 závitu (pro vodoměry dimenze 1/2). 

     Pružinkové zpětné klapky jsou trvanlivější a jdou osadit prakticky do všech typů vodoměrů. Problémem je situace, kdy při instalaci zpětné klapky dojde k navýšení rozměru vodoměru včetně těsnění z cca 114 mm na 117 mm. To může být problém především ve zděných domech, kde je potrubí napevno fixováno ve stěně a nelze s ním pohnout. Pružinková zpětná klapka také nelze vložit do vodoměrných šroubením se zkráceným závitem

 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1