VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Maddalena - velké změny od roku 2017

Úvod:

   Bytové vodoměry Maddalena jsou v České republice obecně známé především díky masivní reklamě v minulých letech. Do listopadu roku 2016 zastávala funkci výhradního distributora společnost Maddalena CZ s.r.o. 

     Počínaje prosincem roku 2016 získala nově výhradní zastoupení pro prodej vodoměrů Maddalena v ČR společnost Hannso s.r.o. z Hradce Králové. Se společností Hannso s.r.o. aktivně spolupracujeme a díky tomu můžeme od počátku roku 2017 nabídnout vodoměry zn. Maddalena za velmi zajímavé ceny a kvalitní technickou podporu.

     Změnou distributora vodoměrů v ČR došlo i k některým technickým změnám. Do konce roku 2016 byly vodoměry Maddalena doplňovány externími radiomoduly od českého výrobce Softlink. Vzhledem k problémům s těmito extermními radiomoduly (nespolehlivé načítání impulsů z vodoměrů, velmi časté rozdíly mezi stavem ciferníku vodoměru a zaslanou radiovou informací) nyní společnost Hannso s.r.o. již radiomoduly Softlink standardně nenabízí. Novým distributorem budou nabízeny výhradně originální radiomoduly, které jsou sice o něco dražší, ale výrazně spolehlivější. To povede k vyšší kvalitě dodávaných systémů a ke spokojenosti zákazníků, která je naším prvotním cílem.

     Velmi zajímavým produktem je inovovaný suchoběžný vodoměr CD SD EVO doplněný kvalitním radiomodulem od prvotřídního výrobce komunikačních modulů, německé firmy Engelmann. Tyto vodoměry umíme integrovat do našeho systému Měřeníonline.cz. Základní informace o vodoměrech Maddalena:

     Společnost Maddalena je rodinná firma, která byla založena v roce 1919 a patří mezi nejstarší evropské výrobce vodoměrů a měřičů tepla. Společnost Maddalena si zakládá na kvalitě a spolehlivosti svých výrobků, a proto jsou k výrobě měřidel použity pouze díly pocházející z EU. Zároveň je každý vyrobený vodoměr kalibrován na maximální přesnost a metrologicky ověřen. 

     Vodoměry Maddalena jsou vyráběny na plně automatických linkách bez zásahu lidského faktoru, a tak mezi významné vlastnosti patří právě jejich vysoká přesnost, kvalita a spolehlivost. Díky tomu se řadí mezi špičku v oblasti přesného měření v oblasti mechanických vodoměrů.

     Vodoměry jsou přizpůsobeny pro dálkové odečty. Po vložení rádiového modulu do vodoměru (možné vložit kdykoliv i dodatečně) lze provádět dálkové odečty, buď pochůzkovým systémem z chodby pomocí odečítacího zařízení nebo případně přes internet přímo ve Vašem počítači (systém Měřeníonline.cz).

 

Dostupné typy vodoměrů značky Maddalena:

1. Vodoměr mokroběžné konstrukce, typ TT-CD ONE TRP:

Vodoměr Maddalena

     Tento vodoměr je v současnosti pro český trh dodáván ve dvou provedení přesnosti: R160/100 a R100/80. Vodoměr R160/100 měří průtok vody správně již od 15,6 litrů při vodorovné instalaci a od 25 litrů za hodinu při svislé instalaci. Vodoměr R100/80 měří průtok vody správně již od 25 litrů při vodorovné instalaci a od 31,25 litrů za hodinu při svislé instalaci. 

     V současnosti (2/2017) není k uvedeným vodoměrům dostupný spolehlivý radiomodul. Doporučujeme je tedy jen pro instalace bez požadavku na radiový odečet. Požadujete-li přesné měření s dálkovým odečtem, doporučujeme vodoměry Kamstrup Multical 21.

     Výhodou vodoměrů Maddalena One TRP je 100 % neovlivnitelnost magnetem. Při použití zpětných klapek se dále snižuje možnost ovlivnění uživatelem. Pro spolehlivou funkci vodoměrů Maddalena One TRP je nutná velmi čistá voda bez mechanických nečistot. Proto použití těchto vodoměrů doporučujeme pouze do objektů s vodovodními rozvody provedenými plastem, mědí nebo nerezovým potrubím. Nutná je také instalace filtru jemných částic na vstupu do objektu - zde máme ty nejlepší zkušenosti s filtry Honeywell F76S. V domech se starými ocelovými rozvody bez filtrace vody na vstupu do objektu nelze očekávat bezporuchovou funkci. Zablokování oběžného kola úlomkem rzi či jinou nečistotou nelze považovat za výrobní vadu a reklamovat.

 

2. Standardní suchoběžný vodoměr Maddalena TT-CD EVO s přípravou pro dálkové odečty:

Evo2

     Vodoměr Maddalena CD SD EVO je standardní bytový vodoměr suchoběžné konstrukce. Je konstruován způsobem, který umožňuje osadit radiomodul pro dálkový odečet. K vodoměrům je k dispozici velmi kvalitní externí radiomodul vysílající data v protokolu Wireles M-Bus. Vodoměry vybavené tímto radiomodulem lze odečítat pomocí USB čtečky nebo pomocí technologie Měřeníonline.cz.

 


 

Máte-li zájem o zpracování nezávazné cenové nabídky na výměnu vodoměrů, zadejte prosím svou poptávku pomocí elektronického formuláře a jako preferovaný vodoměr zvolte Vámi vybraný vodoměr z rodiny vodoměrů Maddalena. Poptávkový formuláře je k dispozici online ZDE. 

 

 

 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1