VÝMĚNA VODOMĚRŮ

Vodoměrné soustavy - opravy a výměny

Vodoměrné soustavy

     Bytové i komerční objekty jsou na vstupu vody do domu vybaveny vodoměrnou soustavou, která standardně obsahuje dva uzávěry, zpětnou klapku, filtr hrubých nečistot, vodárenský vodoměr a další předepsané prvky. Vodoměrná soustava v praxi bývá v 99% případů majetkem vlastníka objektu. V případě, že je vodoměrná soustava zkorodovaná, částečně nefunkční, netěsná a nebo má malý průtok, je potřeba ji vyměnit a renovovat. Typickým důsledkem vadné vodoměrné soustavy je nízký tlak vody v bytových jednotkách situovaných ve vyšších patrech domu. Díky vadné vodoměrné soustavě může také dojít k situaci, že vodárenský vodoměr neměří přesně. Měření směrem "do plusu" je u vodárenských vícevtokových vodoměrů poměrně běžné.

     Naše firma opravuje a instaluje vodoměrné soustavy již více než deset let a za tuto dobu jsme načerpali mnoho zkušeností. V případě Vašeho zájmu výměnu vodoměrné soustavy  projednáme s Vaším dodavatelem vody a na základě jeho souhlasného stanoviska Vaši vodoměrnou soustavu vyměníme. Cena za tyto práce je přímo závislá na požadavcích místní vodárenské společnosti a na provedení a dimenzi potrubí. Proto cenové nabídky vždy zpracováváme na základě osobní prohlídky Vašeho objektu naším technikem.

     Dobré je vědět, že téměř vždy patří vodoměrná soustava majiteli objektu. Nicméně její stav a typ musí odpovídat tzv. "městským standardům", platným ČSN a také technickým požadavkům místní vodárenské společnosti. Opravy jsou vždy nákladem vlastníka objektu. Velmi často jsme se setkali se stavem, kdy vodárenský vodoměr měřil o desítky procent více, než by měl. Nebyla-li vodoměrná soustava v pořádku, bylo velmi těžké získat zpět od vodárenských společností peníze. Jako důvod vodárenské společnosti uvádějí vady vodoměrné soustavy, které způsobily nekorektní chování vodoměru. Většinou jde jen o nepodložené argumenty, nicméně je potřeba s tímto stavem počítat. Naše doporučení je: udržovat vodárenskou vodoměrnou soustavu v dobrém stavu.

 • Vodárenský vodoměr +

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x - ONLINE +

  Od ledna roku 2015 nově nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby.

 • Podzim 2017 +

  Prázdiny jsou již za námi a pomalu se blíží podzim a s ním nová sezóna výměn vodoměrů a kalorimetrů. Připravili jsme pro Vás novou generaci vodoměrů Kamstrup Multical 21 s integrovaným teploměrem, modifikované vodoměry Kaden S06x s informací o zapnutí komunikace wireless M-Bus na displeji, kvalitní ultrazvukové kalorimetry Kamstrup Multical 302 a teplotní sensory s rozhraním wireles m-bus. U vybraných vodoměrů můžete získat rozúčtování nákladů až na 5 let zcela zdarma. Informujte se na podmínky akce.

 • Souboj o přesnost +

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů +

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ? +

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla +

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Kamstrup - SUPER SLEVA +

  Máte zájem o přesné měření vody (R 160) ve vodorovné i svislé poloze ??? Máte zájem o vodoměr s extrémně dlouhou životností bez pohyblivých částí a s možností dálkového odečtu ??? Zvolte vodoměr Kamstrup Multical 21. Životnost baterie 16 let. Po 5 letech nutné pouze ověření za cca 150 Kč / ks. Koupí získáte technologicky vyspělý vodoměr ojedinělé konstrukce využívající pro měření průtoku ultrazvuk s bezkonkurenční přesností !!! Nyní za výrazně lepší cenu !!!

 • Poděkování +

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky v roce 2014. Už nyní jsme prodali více vodoměrů než v předchozích letech. Statistika prodeje jasně hovoří pro vodoměry s dálkovým odečtem. V roce 2014 jsme také prodali mnohem více filtrů jemných částic na vstup vody do bytových domů, což jasně vypovídá o tom, že je požadována vyšší kvalita vody a také přesnější měření spotřeby vody. Na vzrůstu je i prodej ultrazvukových kontrolních vodoměrů, jejichž účelem je ověřit, zda Váš vodárenský vodoměr neměří víc než by měl.

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky +

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha +

  Radar bouřky
 • Aktuální čas +

 • Kdo má dnes svátek +

  kalendář jmen
 • 1