• vymena vodomeru hlavicka

 •     
      

 • VÝMĚNA VODOMĚRŮ .CZ


  PRODEJ, INSTALACE A VÝMĚNY VODOMĚRŮ A MĚŘIČŮ TEPLA 
  ODEČTY A ROZÚČTOVÁNÍ SPOTŘEBY VODY A TEPLA
  U vody 1, 17000 Praha 7
  Tel.: 283 870 824, 777 652 901
   

Jak splnit požadavky evropské směrnice EU 2018/2002

Co přináší Evropská směrnice EU 2018/2002?

     Evropská Směrnice EU 2018/2002 přináší především povinnost instalovat počínaje datem 25.10.2020 měřidla spotřeby tepla (a chladu) a vodoměry pro měření spotřeby teplé vody vybavené technickým zařízením, které umožní dálkový odečet. Ale to je pouze jedna z povinností. Daleko důležitější a technicko-administrativně náročnější povinnosti jsou skryty v obecné textaci Směrnice a v její příloze VIIa. V současnosti (17.5.2021) chybí zapracování výše uvedené evropské směrnice do české legislativy. Do doby vydání nové vyhlášky (vyhlášek) je nedodržování směrnice prakticky "beztrestné". Nedoporučujeme však na nic čekat. Česká vyhláška tu bude brzy a s ní i veškeré povinnosti. V případě Vašeho zájmu dokážeme rychle a jednoduše zajistit splnění všech Vašich povinností vyplývajících z uvedené Směrnice.

Jaké povinnosti přináší evropská směrnice vlastníkům nemovitostí?

 - od 25.10.2020 při plánované výměně měřidel instalovat pouze měřidla tepla a spotřeby teplé vody, která jsou vybavena technologií pro dálkový odečet

 - veškerá stávající měřidla musí být dovybavena technologií pro dálkový odečet nebo vyměněna do 1.1.2027

 - od 1.1.2022 musí být prováděny odečty měřidel tepla (nebo chladu) a měřidel spotřeby teplé vody minimálně 1 x měsíčně

 - od 1.1.2022 musí být koneční spotřebitelé ve vícebytových domech minimálně 1 x měsíčně informováni o skutečné spotřebě tepla (nebo chladu) a spotřebě teplé vody

 - od 1.1.2022 musí být konečným spotřebitelům ve vícebytových domech minimálně 1 x měsíčně předkládána graficky zpracovaná informace o spotřebě ve vztahu k průměrné spotřebě jednotek v domě a dále graficky zpracovaná informace o spotřebě v aktuálním období v porovnáním se stejným obdobím v minulém roce

 - od 1.1.2022 musí být konečným spotřebitelům ve vícebytových domech minimálně 1 x měsíčně předkládána informace o skladbě zdrojů energie a o souvisejících ročních emisích skleníkových plynů + další informace dle požadavku evropské směrnice a budoucí české vyhlášky

 Co to znamená v praxi, co je nutné udělat?

 - od 25.10.2020 při plánované výměně měřidel instalovat pouze měřidla s možností dálkového odečtu, doporučujeme vybírat měřidla fungující v otevřeném prostředí (poznáte je tak, že Vám dodavatel dodá dekódovací klíče ... naše společnost ani jiná měřidla nedodává)

 - zajistit realizaci měsíčních odečtů, následné zpracování dat, výpočet předpokládané spotřeby v Kč a měrných jednotkách ke konci každého měsíce, zhotovit srovnávací grafy spotřeby uživatele s průměrnými hodnotami

 - v souladu s GDPR doručit veškeré výše uvedené informace konečným spotřebitelům

 - v roli majitele nebo správce nemovitosti zvážit, zda výše uvedené činnosti zvládnete sami nebo zda je svěříte specializované společnosti

Co můžeme nabídnout?

     Naše společnost se speacializuje na dodávku a montáž měřidel s dálkovým odečtem již více než 20 let. Za tuto dobu jsme získali mnoho zkušeností a dokážeme doporučit měřidla, která přesně měří a zároveň jsou spolehlivá. Nabízíme také sofistikované řešení pro automatický odečet měřidel (Automatic Meter Reading) s možností prezentace naměřených dat pomocí webového prohlížeče. Splnění požadavků evrospké Směrnice je pro nás logickým vyústěním naší činnosti. Odečtový program máme přímo propojen s rozúčtovacím softwarem. Nyní pracujeme na finálních úpravách automatizovaného výpočtu spotřeby v reálném čase na základě aktuálních a minulých informací o spotřebě objektu, náměru měřidel, klimatických faktorů a změn cen energií a ostatních komodit. V druhé polovině roku 2021 uvolníme pro naše klienty aplikaci pro Android a později i pro iOS. Již nyní můžeme garantovat splnění všech požadavků vyplývajících z evropské směrnice EU 2018-2002 nejpozději od data 1.1.2022.

 • Vodárenský vodoměr

  Opravdu věříte, že vždy měří správně ??? Opak může být pravdou! Hodnoty +20%, + 30% i + 40% jsou reálné a poměrně časté! Řešením je kontrolní vodoměr ultrazvukové konstrukce. Jako první na trhu nabízíme instalaci kontrolních měřidel spolu s následným řešením ověření vodárenského měřidla na místě instalace ve spolupráci s ČMI.

 • Kaden S06x a Kaden iFlux - ONLINE

  Od ledna roku 2015 nabízíme vodoměry KADEN S060 a S065 s rozšířeným komunikačním módem. Kromě protokolu R-COM pro pochůzkový odečet jsou tyto vodoměry vybaveny i protokolem "Wireless M-BUS". Naše firma provozuje ve spolupráci s výrobcem vodoměrů KADEN vlastní aplikaci pro ONLINE sběr dat a následnou prezentaci naměřených hodnot přes webové rozhraní. Nový inovativní systém umí hlídat například havárie vody, protékající WC a funkci všech instalovaných vodoměrů. Problémem není ani rozúčtování vody a další služby. Pomocí technologie pro online odečet lze odečítat i nové vodoěmry Kaden iFlux, vyráběné od roku 2019.

 • Jaro 2020 - COVID-19

  Na jaře 2020 nám vstoupil do hry nečekaný hráč - COVID-19. Nebereme jej na lehkou váhu. Proto naši technici při montáži vodoměrů a dalších měřidel v bytech dodržují přísná bezpečnostní hygienická pravidla. Nošení roušky a desinfekce rukou je základem. Mimo jiné požadujeme podpis protokolu o výměně měřidla tužkou uživatele bytu. Více informací o průběhu výměny měřidel sdělíme telefonicky.

 • Souboj o přesnost

  V poslední době především díky vzrůstajícím cenám vody je stále větší poptávka po vodoměrech, které měří spotřebu vody přesněji od nižších průtoků. Máte-li zájem o přesné vodoměry, prostudujte si naší nabídku vodoměrů Kamstrup, B-Meters a Maddalena. Jistě si vyberete.

 • Online odečty vodoměrů

  Popíjíte kávu ve své kanceláři a na monitoru svého počítače sledujete online stav vodoměrů a kalorimetrů ve Vašem bytovém domě ??? To není sen, ale realita. Stále rozšiřujeme seznam kompatibilních měřidel. Navíc je nyní odečtová technologie k dispozici na bezúročné splátky nebo formou pronájmu !!!

 • Co dělat, když Váš vodoměr měří špatně ?

  Občas se stane, že máte pocit, že Váš vodoměr měří špatně. V tomto případě naleznete kompletní řešení a postup krok za krokem na našich stránkách.

 • Měření tepla

  Jistě víte, že od 1.1.2015 je v ČR povinné měření tepla v bytových objektech. A my pro Vás máme řešení. Nabízíme montáže kalorimetrů, indikátorů topných nákladů, teplotních sensorů s online přenosem dat a samozřejmě související služby. Tak se nám ozvěte, rádi zpracujeme nabídku !!!

 • Nejlepší měřidla? Určitě KAMSTRUP!!! a nyní za SUPER CENU

  Již 7 let prodáváme vodoměry, kalorimetry a teplotní sensory dánského výrobce KAMSTRUP. Za tuto dobu máme 0 (nula) reklamací a hlášených závad. Nejprodávanějšími produkty jsou vodoměry Kamstrup Multical 21 (ultrazvukový princip měření, životnost 16 let, po 5 a 10 letech jen metrologické ověření), měřiče tepla Kamstrup Multical 302 (ultrazvukový princip měření, životnost baterie 12-16 let, po 4 a 8 letech jen metrologické ověření) a teplotní sensory TEHUM pro denostupňovou metodu rozdělení topných nákladů mezi konečné spotřebitele... Napište si o cenovou nabídku!

 • Poděkování

  Chtěli bychom tímto poděkovat zákazníkům naší firmy za učiněné objednávky. Jen díky Vám jsme již několik let největším prodejcem vodoměrů KADEN v České republice a také jedním z největších prodejců měřidel dánského výrobce KAMSTRUP. Děkujeme :-).

 • Nabídka práce pro instalatéry a zedníky

  V současnosti nabízíme volná místa v oboru instalatér a zedník. U obou profesí máme požadavek na vysokou kvalitu práce a znalost oboru. Velkou výhodou je také ŘP skupiny B. Více informací Vám sdělíme při pracovním pohovoru, který si můžete domluvit na tel. 283870824 se sl. Bekovou.

 • 1
 • Počasí Praha

  Počasí Praha 1 - Slunečno.cz

 • Povinnost dálkového odečtu od 25.10.2020

  Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2018/2002 přináší i do české republiky jednu podstatnou novinku. Počínaje 25.10.2020 musí být veškerá nově instalovaná měřidla spotřeby tepla a chladu (kalorimetry), ITN a vodoměry

 • 1

Aktuálně si web prohlíží...

Právě přítomno: 47 hostů a žádný člen